Rozpoczęcie budowy trasy nr 12

!Uwaga Uwaga! Ważne informacje!

W końcu możemy oficjalnie obwieścić, że rozpoczynamy, budowanie trasy łączącej Szyndzielnię z Kozią Górą, najdłuższej i najważniejszej trasy w kompleksie (zobaczcie mapę).

Środki potrzebne na realizację i potrzebne zgody LP zapewniono początkiem roku, jednak przygotowanie wszystkich formalności trwało ponad 8 miesięcy… Na to nie mogliśmy mieć niestety wpływu. Teoretycznie budowa ma zostać ukończona przed zimą, pora roku z pewnością nie ułatwi nam zadania, ale spróbujemy zdążyć. Zaklinajcie śniegi, wspierajcie mentalnie, nie jeździjcie po budowanej trasie (!) i bądźcie wyrozumiali, bo znikamy w lesie!

Ps1.
Za sprawą Toyota-Carolina w budowie ścieżek w Bielsku i nie tylko będzie nam pomagać najlepsza na świecie terenówka do pracy, oczywiście HILUX! Dzięki wielkie, bez Was byłoby znacznie trudniej!

Ps2.
Oczywiście robimy krótką przerwę w pracy 6-7 października na ostatnie w tym sezonie zawody i konkretne afterparty. Serdecznie zapraszamy! Wyczekujcie więcej nowości w tym temacie, bo troszkę ich będzie.

Zapisy:http://www.pomiaryczasu.pl/registration/enduro_trails___06_10_prolog__07_10_4_x_os_y/

Ps.3
Jeszcze jedna ważna informacja dotycząca przygotowania tras do jazdy. Dwie trasy w kompleksie wymagają gruntownych napraw, tj. Twister i Stefanka. Są to najbardziej uczęszczane ścieżki, dlatego też ich nawieżchnia jest w najgorszym stanie – po prostu nie wytrzymała tak ogromnej ilości rowerzystów odwiedzających ośrodek. Żeby dokonać takich napraw należy rozpocząć procedurę gwarancyjną (były objęte 3 letnią gwarancją). Bieżące utrzymanie nie obejmuje zamknięcia trasy na wiele tygodni i wymiany nawierzchni… Oczywiście trasy te są ciągle przejezdne i nadal najbardziej oblegane, jednak nie są już tak równe jak były. Najprawdopodowniej ich gruntowny remont zostanie przeprowadzony przed kolejnym sezonem.