Budowa ścieżek rowerowych w Szczyrku na finiszu!

29 lipca 2019

Powoli kończymy pierwszy etap większego projektu!! 
Już 3 sierpnia (sobota) otwarte zostaną dwie wybudowane przez nas trasy: trasa niebieska (na zdjęciach), czyli utwardzana ścieżka typu flow o długości 5600m i średnim nachyleniu 7.5% oraz trasa czerwona, czyli sigletrack enduro o naturalnym podłożu, długości 2850m i średnim nachyleniu 12,6%. W drugim etapie, realizowanym jeszcze w tym roku, powstanie kolejne 4,5 kilometra tras również dostępnych z wyciągów Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

 

Zapraszamy na otwarcie tras rowerowych (info): https://bit.ly/2YbGSGg

 

W najbliższej perspektywie powstający właśnie ośrodek rowerowy w Szczyrku ma zostać połączony z kompleksem ścieżek Enduro Trails w Bielsku-Białej. Strategię taką przyjęto na paru spotkaniach w Urzędzie Miasta Bielsko-Biała oraz w Szczyrku a we współpracę zaangażowana jest aktualnie także gmina Bystra oraz gestorzy ośrodków narciarskich. Uznano, że realizacja tej koncepcji to spora szansa dla całego regionu. Już na przykładzie Bielska-Białej widać, że górskie ścieżki rowerowe rozruszały turystykę w mieście. Ośrodek rozciągający się od masywu Klimczoka i Szyndzielni aż po Skrzyczne, faktycznie może stać się świetnym produktem turystycznym, konkurencyjnym w skali międzynarodowej! Trzymajcie więc mocno kciuki!

 

Ps. Dziękujemy partnerom w tym projekcie tj.
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski
Murapol- Najlepsze miejsca na świecie
Carolina Toyota Bielsko
Nadleśnictwo Bielsko
Jarosław Klimaszewski - Prezydent Bielska-Białej
Antoni Byrdy - Burmistrz Miasto Szczyrk

Bielsko-Biała, Giant Polska, Liv Polska, Galeria Sfera, Martes Sport, ROCDAY, BIKER Bielsko-Biała, GREGORIO, kaski.com, Maxxis Polska