Informacje dotyczące funkcjonowania ścieżek

20 maja 2021

W najbliższych latach ścieżkami zajmować się będzie Stowarzyszenie „Enduro Trails” – czyli tak, jak to zaproponowaliśmy końcem 2020 roku.. Wszystkie czynności pozwalające należycie utrzymywać trasy będą wykonywane przez stowarzyszenie nieodpłatnie. 
Jest już prawie czerwiec, co nie ułatwia nam zadania, bo pozyskiwanie partnerów/sponsorów w tym momencie roku jest mocno utrudnione. Jednak mimo falstartu zaczynamy działać! W sumie to od jakiegoś czasu już i tak działamy… Dotychczas udało się:
- posprzątać po zimie wszystkie trasy 
- uzupełnić wszystkie bramy wjazdowe i tablice (tu podziękowania szczególne dla @WizualDefi za nieodpłatne wykonanie tablicy na Twistera!)
- poprawić nawierzchnię na Stefankce, i niektóre elementy tras Stary Zielony, Cyganka, DH+, RockNRolla 
Rzeczy, które są ciągle do zrobienia na trasach to:
- sukcesywna wymiana starych barierek i oznaczeń
- odwodnienie i poprawa dolnych, podmokłych części tras DH+, Stary Zielony, Cygan, Cyganka (tu jednak potrzebujemy cięższego sprzętu żeby to wreszcie zrobić porządnie)
- wyrównanie nawierzchni na Daglezjowym, nowe kruszywo na Stefance i fragmentach Cyganki, różne poprawki na trasach naturalnych 
- poprawienie całej trasy Gaciok…
Funkcjonować będziemy w analogiczny sposób do Rychlebskich Ścieżek czy Srebrnej Góry, tzn:
- uruchomiliśmy sprzedaż opasek na kierownicę (ich zakup jest dobrowolny, będzie nam jednak bardzo miło jak dołożycie się w ten sposób do utrzymania tras, można je kupić u nas w centrum ścieżek oraz w kasach @Kolej Linowa Szyndzielnia, koszt dla osoby dorosłej to 17 zł a dla dzieci do 10 roku życia 1 zł, można też kupić opaskę całoroczną za 150zł; w kasach Kolei Linowej doliczone zostanie pare złotych Vat) 
- organizujemy spotkania trailbuildingowe „Dig2Ride” , na których wspólnie zadbamy o trasy (w piątek) a następnie wypróbujemy zrobione przez nas nowości (w sobotę). Od razu podajemy daty takich akcji: 28 maj, 11 czerwiec, 25 czerwiec, 9 lipiec, 30 lipiec
- będziemy pozyskiwać środki od partnerów/sponsorów/darczyńców, którzy zechcą wesprzeć ścieżki o czym w zamian szeroko zakomunikujemy (zapraszamy do kontaktu w tej sprawie w celu ustalenia szczegółów współpracy)

Dane Stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Rozwoju Górskich Tras Rowerowych „Enduro Trails”, 
Ul. Wyzwolenia 252A, 43-365 Wilkowice,
NIP: 9372731199, KRS: 0000865337
Numer Konta: 58 1140 2004 0000 3702 8118 3061