Wyjazdy rowerowe z ekipą Enduro Trails

La Thuile, 2024: 27 Lipca - 4 Sierpnia 2024r. (wyjazd E-Bike!!)

Miejscówki i Terminy

La Thuile

La Thuile leży w północno-zachodnich Włoszech, w pięknej i spektarkularnej dolinie Aosty, na południe od masywu Mt Blanc. Miasteczko otaczają potężne nawet ponad trzytysięczne grzbiety, widoki i klimat miejsca są niesamowite. Oprócz bikeparkowych tras dostępnych z wyciągu, jest wiele niesamowitych traili, na które trzeba dostać się o własnych siłach - stąd najlepszym wyborem będzie e-bike i korzystanie z sieci dobrych asfaltów i szutrów, które pozwalają komfortowo zdobywać wysokość.

 

Termin Wyjazdu do La Thuile, 2024: 27 Lipca - 4 Sierpnia 2024r. (zalecamy E-Bike!!)

 

Charakterystyka tras:

Oprócz niesamowitego, alpejskiego klimatu czeka nas  ogromna ilość opcji planowania tripów: od tych epickich  w wysokie góry (np. z fragmentami Tour de Mt Blanc), przez bardziej bikeparkowe  (na wyciągnięcie ręki mamy kilkadziesiąt tras), po dziewicze eksploracje po ścieżkach znanych wyłącznie piechurom. Jakby tego było mało, na miejscu kilkakrotnie odbywały się zawody Enduro World Series - nic, tylko korzystać z oesów.

Trudności tras: 

Trasy są średnio trudne, trudne i bardzo trudne, często o naturalnym, wysokogórskim charakterze - skały, ekspozycja, niżej spora ilość korzeni i duże nachylenie. Dominują trasy czerwone, czarne i bardzo czarne;) Wymagane są dobre umiejętności i doświadczenie - na czerwonych trasach powinieneś czuć się komfortowo. Planowane dzienne przewyższenie (bez wyciągu) to 1400-1600 metrów w pionie.

 

Zakwaterowanie:

Apartament z kuchnią, oczywiście z bezpiecznym miejscem do przechowywania rowerów. Gelato i ogólne dolce vita za progiem!

 

Kontakt: 

+48 504 897 269  Paweł Zyzy Zyzański

+48 606 721 664  Paweł Szade 
wyjazdy@endurotrails.pl 

Toskania

§Niepowtarzalny toskański klimat, czyli zielone wzgórza, pola, winnice i gaje oliwne a na wybrzeżu piękne piaszczyste plaże z górami schodzącymi aż do samego morza. Miejscowości nie są tak ludne i tłumne, jak np. na liguryjskim wybrzeżu, za to ilość tras jest porównywalna! Idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek połączony ze szkoleniem lub treningiem (w listopadzie morze jest nadal cieplejsze niż Bałtyk!).

Termin Wyjazdu do Toskanii, 2024: 21-28 Pażdziernik 

 

Charakterystyka tras:

Góry nie są tam wyższe niż nasza Kozia (w okolicach 600mnp,), tyle tylko, że zjeżdża się prawie do poziomu morza, więc przewyższenia sporo. W zależności od lokalizacji trasy są bardzo zróżnicowane: czasem równe, ale ciasne i kręte single, innym razem bardziej skaliste ścieżki, część wyraźnie przygotowywana ludzką ręką (bandy, hopki itp.) inne jedynie lekko adaptowane, większość wije się w śródziemnomorskim gąszczu. Trudność tras można porównać do czerwonych ścieżek znanych z Enduro Trails, choć znajdzie się też parę trudniejszych ścieżek (jedna jest naprawdę konkretna!). Nie ma w tym rejonie tras typu „flow” (utwardzana, równa nawierzchnia, spore bandy), ale da się znaleźć singletracki, których trudność i spadek pasują do tras niebieskich – spokojnie możemy więc przeprowadzić tam szkolenie na poziomie podstawowym. Jeździmy w pięciu różnych lokalizacjach (także na wyspie Elbaie), każda z nich ma swój niepowtażalny klimat i warta jest poznania!

Ciekawostka: Zawody Enduro World Series rozpoczęły się właśnie w Toskanii, pierwsze edycje odbywały się parę razy w miejscowości Punta Ala.   

Trudności tras: Poziom średniozaawansowany i zaawansowany. Analogicznie trasy czerwone i czarne w Bielsku.   

Zakwaterowanie:

Wygodne, klimatyzowane apartamenty w domkach usytuowanych dosłownie nad samym morzem (własne wyjście na plażę). Każdy apartament pomieścić może maksymalnie 6 osób, posiada w pełni wyposażoną kuchnię, telewizor, internet, taras, dostęp do myjki rowerowej.

 

Kontakt: 

+48 504 897 269  Paweł Zyzy Zyzański

+48 606 721 664  Paweł Szade 
wyjazdy@endurotrails.pl 

 

Istria

Ten mały półwysep należący do Słowenii, Chorwacji i Włoch leży znacznie bliżej niż inne znane miejscówki, bo zaledwie 8-9 godzin jazdy z Bielska Białej, odległość pozwala więc na szybsze np. weekendowe wypady. Klimat na wybrzeżu Adriatyku jest całkim podobny, jak nad morzem śródziemnym, więc tu także da się jeździć w zasadzie cały rok! Nie sposób opisać krótko tego rejonu, bo świetne "spoty" do jazdy są w trzech krajach, podobnych klimatycznie, ale różniących się kulturowo. Miejscówki często leżą w innych masywach, więc otoczenie też różni się diametralnie. Generalnie jest bardzo różnorodnie, ale wszędzie pięknie, kameralnie, i bardzo smacznie (super jedzenie).    

Termin Wyjazdu do Słowenii 2034: 4-8 Pażdziernik  (wyjazd E-Bike!!)  

 

Charakterystyka tras:

Generalnie nie jest aż tak trudno jak w San Remo czy Finale Ligure, mało jest bardzo skalistych tras, za to nieco więcej korzeni i fajnego lasu a mniej chaszczy znanych z Punta Ala. W sumie to, w zależności od miejscówki, na Istrii można jednak znaleźć praktycznie wszystko, od bardzo płynnych i szybkich singli, po ciasne agrafki, od małych hopeczek po konkretne loty. Trasy są w większości przygotowywane celowo "pod rowery", co jest atutem, bo adaptowane do MTB szlaki piesze (jak np. większość nad Gardą) nie dają tej frajdy zjazdy (przynajmniej nam, bo jesteśmy "wybredy").

Trudności tras: Poziom średniozaawansowany i zaawansowany. Analogicznie trasy czerwone i czarne w Bielsku.  

Zakwaterowanie:

Wygodne, klimatyzowane apartamenty w domu na pograniczu Słowenii i Włoch (7km od wybrzeża). Jest w pełni wyposażona kuchnia, telewizor, internet, taras, dostęp do myjki rowerowej, garaż na sprzęt.

 

Liguria

Liguria to włoski potentat ścieżkowy, ilość tras w tym rejonie jest tak ogromna, że mimo paru lat eksploracji poznaliśmy „zaledwie” kilkadziesiąt z nich… Liguria jest także bardzo popularną letnią destynacją turystyczną, dlatego miejscowości nadmorskie to kurorty gęsto zastawione apartamentami i hotelami. Jednak już parę kilometrów od wybrzeża jest znacznie spokojniej i klimatyczniej, są całkiem spore wzniesienia i dosłownie pozawieszane na nich małe zabytkowe miasteczka. 

 

Charakterystyka tras:

Góry są tu rozmaite, przy wybrzeżu niskie raczej bezśnieżne i skaliste a im dalej w głąb lądu tym wyższe i na wiosnę często pokryte jeszcze śniegiem (jeździmy po ok. 1400mnpm, ale w zasięgu są nawet szczyty przekraczające 2000mnpm, w końcu to Alpy Julijskie). Ogólnie teren jest dosyć wymagający, nie dajcie się zmylić oznaczeniami z aplikacji „trailforks”, niebieskość tras jest mocno naciągana... (w wytycznych IMBA nie mieści się na pewno). Trasy są często bardzo długie, zwykle skaliste, strome, zdecydowana większość jest naturalna, ale czasem trafiają się jakieś bardziej bikeparkowe konstrukcje (hopy, bandy itp.). Porównując z naszym ośrodkiem, można powiedzieć, że w Ligurii dominują trasy czarne i czerwone, przy czym niektóre z tych trudniejszych są sporo trudniejsze od naszych. Szkolenie podstawowe w tym rejonie nie bardzo ma sens, zaczynamy co najmniej poziom wyżej.

Jeździmy też  w innych lokalizacjach niż oblegane Finale czy San Remo (w zależności od warunków, tłumów czy preferencji).

Trudności tras: Poziom średniozaawansowany i zaawansowany. Analogicznie trasy czerwone i czarne w Bielsku.  

Zakwaterowanie:

Stacjonujemy w miłym hotelu/apartamentowcu, który poza sezonem letnim jest mocno nastawiony na rowerzystów. Apartamenty są klimatyzowane, mają aneks kuchenny, interenet, telewizję, dostępne są też myjki do rowerów i zamykana rowerownia.

 

Kontakt: 

+48 504 897 269  Paweł Zyzy Zyzański

+48 606 721 664  Paweł Szade 
wyjazdy@endurotrails.pl