17-19 maja 2024, miasto Bielsko-Biała gospodarzem Pucharu Świata UCI w kolarstwie górskim!

18 października 2023

Mamy dla Was bardzo dobre i ważne wieści!!

Jak pewnie wiecie od wielu lat staraliśmy się o organizację EWS w Bielsku-Białej, najbliżej było w 2019, jednak perturbacje Covidowe a potem zmiany struktury organizacyjnej samej imprezy odsunęły sprawę na czas nieokreślony.. Jednak początkiem tego roku, już w ramach serii UCI (pod banderą Warner Bros Discovery) otrzymaliśmy ofertę przerastającą nasze oczekiwania: organizacja całej sekcji grawitacyjnej UCI, czyli Pucharu Świata w Enduro, Enduro E-bike i Downhillu!! Wiedzieliśmy od razu, że mimo ogromnych wyzwań, jest to szansa zaistnienia na arenie międzynarodowej nie tylko dla nas i Bielska-Białej, ale dla całego środowiska rowerowej grawitacji w kraju – nie mogliśmy takiej szansy zaprzepaścić! Nasi najbliżsi partnerzy (Miasto BB, Murapol, Cavatina) utwierdzili nas w przekonaniu, że podołamy, dlatego teraz już oficjalnie:

17-19 maja 2024, po raz pierwszy w Polsce, w Bielsku-Białej odbędzie się Puchar Świata UCI w kolarstwie górskim (dyscypliny Enduro, E-Enduro) oraz Szczyrku (Downhill)! Impreza będzie transmitowana i relacjonowane w kanałach Warner Bros, w szczególności w: Eurosport 1 i 2, Eurosport PL, TVN, TVN 24 oraz Travel Channel.

Dla porządku: Centrum zawodów Enduro i E-Enduro będą bielskie Błonia, natomiast Downhill odbędzie się w Szczyrku (trasa jest już prawie gotowa!).

ET

Ps. Zapraszamy do kontaktu podmioty zainteresowane partnerstwem/promocją podczas imprezy i w telewizji (biuro@endurotrails.pl)!

Będziemy też na pewno potrzebowali sporo rąk do pracy, wkrótce damy znać dokładniej w jakich rejonach, ale już teraz liczymy na wsparcie i dobre słowo, bo wiecie...my po prostu musimy zrobić najlepszą imprezę na świecie! Dla nas, dla Was, dla Bielska, dla Polski!

Jarosław Klimaszewski - Prezydent Bielska-Białej

Bielsko-Biała

Cavatina Hall

Murapol- Najlepsze miejsca na świecie